Ερωτήσεις για μαλλιά

θα γινω νυφουλα!μαλλια sos!

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

θα γινω νυφουλα!μαλλια sos!

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 14 Μάιος 2013 16:42

γεια σας!!το καλοκαιρι παντρευομαι και θελω ιδεες! :P
καταρχην εχω κατι στο μυαλο μου και δεν εχω αλλαξει γνωμη ,αλλα θα θελα να μου πειτε και εσεις!θελω να κανω τα μαλλια μου καπως αλλα δεν εχω βρει καν φωτο!
θελω μια που εχω μακρια μαλλια να τα κανω σπαστα σαν κυματισμο..πιασμενα απο την μια πλευρα ολα ,αλλα ταυτοχορνα να ειναι κατω και πιασμενα με ομορφα ανθη...
επισης θα θελα να μου κανουν παλι ombre αλλα θελω να πετυχει γιατ αγχωνομαι πολυ πολυ με τα μαλλια μου εσεις τι λετε? cake
το μαλλι μου ειναι ετσι τωρα!!

Τελευταία επεξεργασία από VANILLA και 16 Μάιος 2013 16:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
you never know how strong you are, until being strong is the only choise you have!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: Αθηνα-κυκλαδες

Re: θα γινω νυφουλα!μαλλια sos!

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 14 Μάιος 2013 16:52

θα θελα πολυ να ακουσω διαφορες αποψεις!
ειναι σημαντικο για μενα!ευχαριστω!
you never know how strong you are, until being strong is the only choise you have!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό mariakas » 14 Μάιος 2013 17:31

Μια ώρα ιδέα για καλοκαίρι χρωματικά είναι σαν βαση λίγο πιο ψυχρό χρώμα στο ύψος του 7 και προς τις άκρες να ανοίγει σαν φλασακια πιο ξανθό .το ομπρε είναι ωραία τεχνικη αλλά σπάνια βλέπεις επιτυχημένο αποτέλεσμα.οσο για χτένισμα ευτυχώς δεν υπαρχει πια η λογική στους γάμους του πολύ στυλιζαρισμενου και "τυποποιημένου".μπορει απλά να σου πιάσουν λίγο τα πίσω μαλλιά και σταδιακά να ένα ωραιο χαλαρό σπαστο προς τις άκρες.προς θεου όχι την μπουκλα που δεν κινείται το μαλλί,ωραιο είναι να έχει αερα και κίνηση το μαλλί.
mariakas

Ιδιότητα: Wannabe Κομμωτής/ρια
Πόλη: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 14 Μάιος 2013 18:45

επειδη δεν μαρεσει ουτε το κλασικο ουτε το πολυ στυλιζαρισμενο θα μαρεσε κατι τετοιο!!
αλλα στο πιο εντονο κυματισμο τι λετε?!το χρωμα ειναι πονεμενη ιστορια!
to χρωμα σαν βαση δνε θα θελα να το αλλαξω με τπτ!
μερικοι θα με θυμουνται με πλατινε μαλλι και τι τραβηξα να το αλλαξω!
Συνημμένα
long_hair_2_m.jpg
ta-pio-omorfa-nyfika-xtenismata-04_0.jpg
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό margitaki » 14 Μάιος 2013 22:45

Συγχαρητηρια :D Η ωρα η καλη! Το χρωμα που εχεις εμενα μου αρεσει, και με καστανο που σε εχω δει σε αλλα post σου ταιριαζει πολυ! δεν ξερω το ombre το φοβαμαι, γιατι εχω δει πολυ ασχημα αποτελεσματα ombre στο διαδικτυο και λιγα ωραια. οσο αναφορα στυλ μαλλιων για γαμο εχω δει στο site πολυ ωραιες ιδεες! http://www.4hair.gr/forum/index.php?f=8&rb_v=viewforum μηπως κατι τετοιο εννοεις? με καποιο λουλουδι?
Συνημμένα
pb203983.jpg
margitaki

Πόλη: Ηράκλειο

Δημοσίευσηαπό aurora. » 15 Μάιος 2013 22:12

βασικα ειναι θεμα γουστου το τι θες να κανεις την ημερα του γαμου σου.
Εγω προσωπικα χτενισμαατα οπως αυτα που βαλατε δε μαρεσουν. Τα θεωρω του ματς.
εγω θα θελα λιτα μαλλια με ενα απλο πεπλο, ελαχιστα, ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΑ κυματιστα και οσο το δυνατον πιο λιγα πραγματα πανω.

Ομπρε μη κανεις. εκανα κ γω κι απ οτι βλεπω στη φωτο εχεις κι εσυ κατεστραμενες ακρες, αν κανεις και ομπρε θα απογινει. ή αν κανεις μη κανεις ντεκαπαζ ξερωγω. αλλα γενικα οσο το αγαπουσα το ομπρε, αλλο τοσο το μισησα οταν την πατησα -.-
aurora.

Πόλη: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό αμυ » 16 Μάιος 2013 16:16

συμφωνω απολυτα! ειναι καθαρα θεμα γουστου.προσωπικα σε νυφες μου αρεσουν τετοια μαλλια σαν τις 4 τελευταιες εικονες π εβαλα ( απλες μπουκλες η ισια με λιγο ογκο σαν ανεμελα κτλ )ενω θεωρω χαλια αυτα που εχω μετα . πολυ αρτα κ γιαννενα ρε παιδι μου. χωρις αυτο να σημαινει κατι ειναι καθαρα θεμα γουστου.βρες τι σου αρεσει και δοκιμασε διαφορα πανω σου γιατι κατι μπορει να μη σου αρεσει αλλα να σου παει πολυ και αναποδα.και συμφωνω για ομπρε να μην κανεις ειναι ταλαιπωρημενες οι ακρες σου.εγω θα σου ελεγα να κανεις και ενα μικρο κουρεμα γιατι το υπολοιπο μαλλι σου ειναι σε πολυ καλη κατασταση και οι ακρες χτυπανε λιγο.
Συνημμένα
nifika-xtenismata-gia-sgoura-mallia_1.jpg
images.jpg
images.jpg (5.87 KiB) 848 προβολές
images (1).jpg
images (1).jpg (5.82 KiB) 848 προβολές
nifiko_xtenisma_stefani_mallia_4.jpg
nifiko_xtenisma_6.jpg
il_430xN.124270718.jpg
The-vintage-wedding-dress-company_decades-lace-collection_AC095_6_149_0.jpg
αμυ

Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 16 Μάιος 2013 16:47

Σας ευχαριστω πολυ καλες μου!!ναι δεν θα κανω αυτο με το χρωμα στο μαλλι μου...σημερα πηρα το νυφικο μου το οποιο εχει καποιες λεπτομερειες και ετσι αποφασισα με κομμωτρια τι θα κανουμε για να ταιριαζει...μια γαλλικη πλεξιδα απο τα πλαγια απλα και ολο μπουκλες για να καθεται λεει πιο καλα παρα με κυματιστα επειδη εχω πολυ μαλλι και μακρυ και απλα στο σημειο της πλεξουδας θα βαλει μερικα μικρα σαν στρασακια.. :D
θα σας βαλώ φωτο οταν ερθει η ωρα η καλη!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 27 Μάιος 2013 09:41

Η ώρα η καλή! Να και τα ευχάριστα!
Η γνώμη μου τωρα είναι να μην πειράξεις το χρώμα εφόσον σου αρέσει. Αν επιμένεις στο όμπρε κάνε ένα μικρό κομμάτι στο πίσω ή στο πλαϊνό μέρος, για να δεις αν αντέχουν (γιατί είναι αλήθεια πως έχεις πολλά στα μαλλιά σου) και φυσικά αν σου αρέσει. Αλλά για εμένα πιο σωστό θα φαίνεται αν είναι όλο ένα χρώμα παρά όμπρε, ειδικά αφού θα κάνεις πιάσιμο. Πολύ περιποίηση όλο αυτό το διάστημα και στα μαλλιά και στο δέρμα, απέφυγε τον ήλιο και τοπολύ το μαύρισμα (δεν θέλεις να δείχνεις άγρια στις φωτό).Και η ώρα η καλή και πάλι!
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 12 Ιουν 2013 00:01

ευχαριστω πλ για τις συμβουλες!πλεον δινω λεφτα για κομμωτηριο εκανα προσφατα φιλαρισμα και χτενισμα!!
αλλη αισθηση!να πω την αμαρτια μου κανω συχνα μονη μου σε πλ μικρο σημειο ombre..και εκτος απο την ριζα που κανω και αυτη μονη μ,παω σε επαγγελματιες...
αα και μαυρισα φετος αρκετα και δεν το ηθελα και πολυ!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Επόμενο

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 3 επισκέπτες

Site Login