Ερωτήσεις για μαλλιά

το 8 ειναι πορτοκαλι?

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

το 8 ειναι πορτοκαλι?

Δημοσίευσηαπό αμυ » 19 Ιουν 2012 14:55

γεια σας !!!!σκεφτομαι ν αλλαξω απο σεπτεμβρη τ μαλλια μ και θελω ν τ κανω χαλκινο πορτοκαλι οπως τ ειχε παλια η ταμτα.ρωτησα την κομμωτρια μ κ μ ειπε κ αυτη καλυτερα ν τ κανω απο σεπτεμβρη.επειδη ομως αυτη δουλευει με λατιβελ εγω της ειπα θελω lorvenn και δενε χω θεμα ν ατις πληρωσω αρκει ν παει αυτη ν δει δειγματολογιο και ν βρει τ σωστο χρωμα.μ τηλ λοιπον σημερα κ μ ειπε οτι τ καλυτερο χρωμα π βρηκε απο αυτο τ δειγματολογιο ειναι ενα 8αρι νομιζω μ ειπε 8,43 και μ ειπε θ μ βαλει και ενισχυτικο γα ν βγει ακομα πιο εντονο κ μ ειπε μαλλον θ βαλουμε ενισχυτικο κολεστον.ολα αυτα απο σεπτεμβρη βεβαια εκει τελη αυγουστου για ν αφησω και τ μαλλακι μ ν ηρεμησει .εσεις συμφωνειτε μ οσα μ ειπε? ρωταω γιατι εγω δεν ξερω καθολου απο τετοιες αποχρωσεις

αμυ

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: το 8 ειναι πορτοκαλι?

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 20 Ιουν 2012 06:09

δεν ξέρω το χρωματολόγιο από τις εταιρείες που αναφέρεις. Όμως εκτός και αν έχεις θέμα με κάποια ευαισθησία που μπορεί να σου προκάλεσε κάποια συγκεκριμένη βαφή δεν βλέπω γιατί να μην αφήσεις την κομμώτριά σου να δουλέψει με τις βαφές που γνωρίζει καλύτερα.
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό vasanaki » 20 Ιουν 2012 07:39

Καλή σας ημέρα! Από όσο γνωρίζω,στο συγκεκριμένο χρωματολόγιο το 8.43 είναι χρυσό πορτοκαλί. Ωστόσο, να προσέξεις αυτό που συμβουλεύει η Μαρία, μην τυχόν έχεις αλλεργία ή ευαισθησία στη συγκεκριμένη βαφή .. Καλή επιτυχία και να μας πεις πώς βγήκε το χρώμα όταν το κάνεις !!! :D
vasanaki

Πόλη: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό αμυ » 21 Ιουν 2012 01:37

lorvenn εχω ξανακανει με αλλες κομμωτριες κ παντα μ αρεσαν πολυ οι αποχρωσεις.ο λογος π δ θελω να μ ξανακανει μ lativell ειναι γιατι τη μια φορα π μ εκανε βρηκε χαλασμενες βαφες στ κομμωτηριο της .βεβαια μ ειπε οτι τ τακτοποιησε τ θεμα αλλα εγω φοβαμαι.κ γενικα μ φανηκε οτι μ εκαιγε λιγο στ κεφαλι ενω μ lorvenn παλαιοτερα δ μ ειχε ενοχλησει καθολου
αμυ

Δημοσίευσηαπό vasanaki » 21 Ιουν 2012 07:25

Ε τότε να τα κάνεις με lorvenn, κι εγώ έχω ακούσει από φίλες μου ότι είναι πολύ καλές βαφές επειδή δίνουν ωραία ρεφλέ!! Πάντως, το 8.43 πιστεύω να βγει πολύ ωραίο :D
vasanaki

Δημοσίευσηαπό αμυ » 21 Ιουν 2012 17:08

απλα δ θελω ν βγει ξανθο εγω το θελω πορτοκαλι πως τ εχει η λιβιτσανου??ετσι!!! και μ απασχολησε λιγο π μ ειπες οτι ειναι χρυσο πορτοκαλι.βεβαια εχω καιρο μεχρι τοτε γιατι θελω ν αφησω τ μαλλια μ χωρις ν τ βαψω κανα 3-4 μηνο οποτε απο σεπτεμβρη θ τ κανω ( και μχερι τοτε ποιος ζει...) αλλα απο τωρα ψαχνομαι :P
αμυ

Δημοσίευσηαπό vasanaki » 22 Ιουν 2012 08:40

Όντως της Λιβιτσάνου είναι πολύ εντυπωσιακό !! Πάντως το 8.43 στο χρωματολόγιο φαίνεται πολύ ωραίο, χάλκινο είναι, απλά επειδή έχει το 3 δίνει λίγο χρυσό ρεφλέ. Αν σου βάλει η κομμώτρια και ενισχυτικό, όπως είπες, πιστεύω να βγει τέλειο ! :)

Περιμένουμε φωτό όταν κάνεις την αλλαγή !! :D
vasanaki

Δημοσίευσηαπό vasanaki » 22 Ιουν 2012 08:45

Τώρα, αν θα βγει σαν της Λιβιτσάνου χρησιμοποιώντας το συγκεκριμένο συνδυασμό, αυτό δεν το ξέρω !! Αυτό μόνο η Μαρία το ξέρει για να απαντήσει, που είναι ειδικός ! :)
vasanaki

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 24 Ιουν 2012 07:37

Ούτε η Μαρία ξέρει γιατί δεν βλέπω το φυσικό της. Πάντως μου φαίνεται λογικό. Την λιβιτσάνου δεν την ξέρω :?: Όπως και να έχει δεν βοηθά ιδιαίτερα να έχεις μεγάλη ρίζα. Μπορεί να χρειαστείς επιπλέον τεχνική για να σου πετύχει το χρώμα.
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό vasanaki » 25 Ιουν 2012 12:59

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater

Αυτή είναι η Λιβιτσάνου ! :D
vasanaki