Ερωτήσεις για μαλλιά

ΜΑΥΡΟ ΜΑΛΛΙ!!!!

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

ΜΑΥΡΟ ΜΑΛΛΙ!!!!

Δημοσίευσηαπό litsa.com » 17 Δεκ 2009 05:03

Παιδια θα ηθελα να σας κανω αλλη μια ερωτηση!!!!ξερω οτι το μαυρο ειναι πολυ δυσκολο χρωμα γενικα και πως δεν ανοιγει.Ισχυει το ιδιο και για το καστανο σκουρο???μια φιλη μου τα βαφει καστανο σκουρο εδω και πολλα χρονια και βγαινει μαυρο.Πιστευω πως θα μου πηγαινει πολυ το μαυρο χρωμα αλλα επειδη εχω μια αδυναμια στα ανοιχτα και ειδικα στο ξανθο φοβαμαι μηπως το μετανιωσω και μετα δεν μπορω να το αλλαξω!!!αν τα βαψω καστανο σκουρο θα μπορω να τα ανοιξω??? :)

litsa.com
Δραστήριο Μέλος

Re: ΜΑΥΡΟ ΜΑΛΛΙ!!!!

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 17 Δεκ 2009 10:56

Δεν θα είναι και η καλύτερή σου να προσπαθήσεις να ανοίξεις καστανό σκούρο, αλλά σίγουρα θα ήταν πολύ πιο δύσκολο από το να τα είχες μαύρα! Και σίγουρα από το καστανό σκούρο δεν θα πας στο κατάξανθο από την μια ώρα στην άλλη. Πάντως αν το κάνεις μόνο μια φορά και το μετανιώσεις θα είναι πιο εύκολο από το αν το έβαφες χρόνια. Επίσης πιο εύκολο θα ήταν αν έκανες την βαφή στο κομμωτήριο γιατί το χρώμα θα ήταν σωστά μοιρασμένο στα μαλλιά... Γενικά όμως τόσο σκούρα χρώματα, όπως και τα πολύ ανοιχτά δεν πάνε σε όλα τα δέρματα. Ένας ειδικός θα σε κατεύθυνε καλύτερα από κοντά.
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό litsa.com » 17 Δεκ 2009 18:30

ευχαριστωωωω πολυυυυυυυυ!!!!!!!!!!η αληθεια ειναι πως μου αρεσει πολυ το ξανθο μαλλι,αλλα εχω μαυρα ματια(και ανοιχτη επιδερμιδα σχετικα) και οταν ειχα παει στο κομμωτηριο και μου τα εκαναν καστανα βγηκε στην αρχη σαν μαυρο(μετα ανοιξε βεβαια και εγινε μελι σκουρο) και τονιζε τα ματια....γινεται να πηγαινουν τα ανοιχτα μαλλια με τα σκουρα ματια???μαρακι λες να παω σε κομμωτηριο να μου κανουν το καστανο σκουρο???λογικο ειναι βεβαια να βγουν τελεια στο κομμωτηριο αφου ειναι ειδικοι,αλλα ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα απο το να τα κανω μονη μου???
litsa.com
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 17 Δεκ 2009 19:36

Έξαρτάται πάντα πως θέλεις να είναι τα μαλλιά σου. Άλλη περιποίηση έχεις από ειδικό, πιο σωστό πέρασμα της βαφής, όχι πέριττό χρώμα στις άκρες και μετά γνώση για το τι έχει ακριβώς περαστεί αν κάποια στιγμή θέλεις να το ανοίξεις. Συν το ότι υπάρχουν τόσα πολλά καστανά σκούρα πλέον που θα μπορούσες να βρεις μια πιο ιδιαίτερη απόχρωση. Παράδειγμα το καστανό σκούρο βιολέ είναι ένα απίστευτα ωραίο χρώμα που δεν το βλέπεις σε πολλά κεφάλια. Μια λεπτομέρεια στο χρώμα μπορεί να κάνει πολύ εντυπωσιακή διαφορά. Και δεν θα ήθελα να φανταστώ το μπάνιο σου μετά από μια τέτοια βαφή που θα έκανες μονη σου :shock: :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Δημοσίευσηαπό litsa.com » 18 Δεκ 2009 01:34

εχεις δικιο!!!!η αληθεια ειναι πως οποτε εχω βαψει τα μαλλια μου στο κομμωτηριο ειναι υπεροχο το χρωμα!!!το καστανο σκουρο βιολε κοκκινιζει???? :?
litsa.com
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 18 Δεκ 2009 15:41

Μπα, είναι τόσο σκούρο που δίνει την απόχρωση του βιολέ όταν πέφτει στα μαλλιά φως. Είναι τέλειο χρώμα, αν μου πηγαίναν τα σκούρα αυτό θα έκανα.
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Δημοσίευσηαπό johnny » 18 Δεκ 2009 22:52

Αν εχεις μακρυτερα μαλλια απο 4 δακτυλα χρειαζεσαι κομμωτηριο. Αντε να το κανεις να μας δειξεις κι εσυ καμμια φωτογραφια...
Άβαταρ μέλους
johnny
Διαχειριστής

Ιδιότητα: Κομμωτής
Πόλη: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nantia19 » 22 Ιουν 2010 23:42

ξερω πολλες περιπτωσεις μια απαυτες ειμαι κι εγω που το καστανο σκουρο τους βγαινει κατραμι μαυρο( και μαλιστα βγαινει καλυτερα κι απο μαυρο) αυτο συμβαινει μονο οταν απο ξανθια γινεσαι καστανη σκουρα η γενικα το χει το χρωμα να βγαινει καταμαυρο? επισης εχω παρατηρησει οτι μετα απο 1-2 λουσιματα αρχιζει και γινεται καστανο σκουρο οπως αλλωστε οφειλει :P
nantia19

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: αθηνα

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 23 Ιουν 2010 10:59

Γενικά το καστανό σκούρο είναι πολύ κοντά στο μαύρο οπτικά.
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Δημοσίευσηαπό ntina » 14 Ιούλ 2010 18:57

Το καστανό σκούρο βιολέ ποιο νούμερο ειναι.. :?:
ntina

Ιδιότητα: Πελάτισσα