Ερωτήσεις για μαλλιά

αλλαγη χρωματος

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

αλλαγη χρωματος

Δημοσίευσηαπό nell » 18 Φεβ 2012 01:25

καλησπερα.τα μαλλια μου εδω και ενα χρονο ειναι ασπρα πλατινε το οποιο χρωμα το πετυχα κανοντας πολλα ντεκαπαζ.ομως αποφασισα να το σκουρινω γιατι ειναι πολυ ταλαιπωρημενο.το θεμα μου ειναι ομως οτι μετα θα μου ξερναει συνεχεια το χρωμα.σκεφτηκα να το κανω μαυρο γιατι το μαυρο χρωμα ειναι σαν tattoο.ισχυει ομως στην περιπτωση ντεκαπαρισμενων μαλλιων?δεν με πειραζει αν θα ξεθωριασει και θα παει σε ενα καστανο αρκει να μην βγει ξανθο παλι με τα λουσιματα.

nell

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: αθηνα

Re: αλλαγη χρωματος

Δημοσίευσηαπό glp » 18 Φεβ 2012 11:29

καλημερα.τη σκεφτηκες καλα την αλλαγη χρωματος :?: καλα κανεις και θες να αλλαξεις αλλα απο το ασπρο πλατινε κατευθειαν στο μαυρο ειναι τεραστια αλλαγη και δεν υπαρχει επιστροφη ,τουλαχιστον ευκολη.νομιζω θα παθεις σοκ :shock: :lol: υπαρχουν αλλοι 10 τονοι στο ενδιαμεσο αν θες να σκουρυνεις και να σου ερθει πιο ηπια η αλλαγη ακομα και αν φτασεις καποια στιγμη στο μαυρο. αυτο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι πως αν ειναι ταλαιπωρημενα και φαινεται τωρα στο ξανθο οταν τα βαψεις πολυ σκουρα θα φαινεται πολυ πιο εντονα.αυτο που νομιζω πως πρεπει πρωτα απ ολα να κανεις ειναι να καθαρισεις το ταλαιπωρημενο θυσιαζοντας καποιο μηκος και μετα να τα σκουρυνεις. σιγουρα χρειαζεσαι χερι ειδικου γιατι δεν ειναι ευκολο να αλλαξεις χρωμα. οτι και αν αποφασισεις καλη επιτυχια αλλα ξανασκεψου το black . ;)
glp

Πόλη: σαντορινη

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 20 Φεβ 2012 09:57

Γνωμη μου είναι να διαλέξεις ένα ανοιχτό χρώμα. Αφού είσαι σε σχεδόν λευκή απόχρωση ένα 8άρι θα σου φανεί σκούρο. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι στάρωμα και κάποιες επαναλήψεις κάπως πιο συχνές στο χρώμα. Αν επιλέξεις ένα ξανθό θα είναι πολύ εύκολο να έχεις μια ανοιχτή απόχρωση χωρίς όμως να καις τα μαλλιά σου. Και φυσικάθα είναι πιο εύκολο να γυρίσεις πίσω αν το μετανιώσεις. Σκέψου πως όσο πιο σκούρο, τόσο πιο δύσκολα θα ανοίξει αν αλλάξεις γνώμη...
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό nell » 21 Φεβ 2012 01:41

προτιμω σκουρο για να ναι και πιο κοντα στα δικα μου χρωματα..αλλα με προβληματιζει αν θα ξερναει συνεχως το χρωμα και θα χρειαζεται ξανα και ξανα περασμα και θα ειναι πιο μεγαλη ταλαιπωρια για το μαλλι μου απ οτι το ντεκαπαζ που κανω:/γιαυτο σκεφτηκα μαυρο μηπως δεσει το χρωμα
nell

Πόλη: αθηνα

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 21 Φεβ 2012 13:20

Σε όποιο ύψος και να κάνεις χρώμα θα χρειαστείς στάρωμα και επαναλήψεις... Επομένως καλό είναι να διαλέξεις το χρώμα που θέλεις και όχι μαύρο, δεν θα μπορέσεις να απαλλαγείς εύκολα στην συνέχεια αν το κάνεις...
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Site Login