Ερωτήσεις για μαλλιά

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ME ΜΠΟΥΚΛΕΣ.

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ME ΜΠΟΥΚΛΕΣ.

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 13 Νοέμ 2011 19:02

Εχω ενα προβλημα δεν στρωνει με τιποτα καμια μπουκλα πανω μου και εχω απογοητετει.τα εχω κανει ολα.
βαζω αφρο τα αφηνω φυσικη μπουκλα και μετα φριζαρουν μονο μπουκλα δεν ειναι οκ τα εχω ταλαιπωρησει με ισιωματα αλλα οχι τοσο πολυ.τα ισιωνω βαζω προσ.σπρευ βαζω το σιδερο για μπουκλες
δεν βγαινει ΚΑΜΙΑ ΜΠΟΥΚΛΑ.ΤΟ λεω στην κομμωτρια μπας και σου χαλασε το εργαλειο?οχι της λεω χμ ελα να στα κανω αλλα δνε ειμαι σιγουρη πωςβθα βγουν,βαζω ρολευ τιποτα.ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΜΟΥ?μεταλλαξη?>θα ρθουν οι γιορτες θελω μπουκλες οχι ολο ισια πια και τα μαλλια μου δεν ανταποκρινονται.ουφ.

you never know how strong you are, until being strong is the only choise you have!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: Αθηνα-κυκλαδες

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ME ΜΠΟΥΚΛΕΣ.

Δημοσίευσηαπό margarita » 13 Νοέμ 2011 20:10

μια απο τα ιδια.κ εγω παλευω εδω κ καιρο.το καλοκαιρι μ τη θαλασσα ειναι μπουκλιτσες μπουκλιτσες αν τα αφησω να στεγνωσουν μονα τους αλλα τωρα (δε βαζω καν πιστολακι) στεγνωνουν κ πεφτουν κ ειναι απλα σπαστα.πηρα μια επαγγελματικη σειρα της κεραστασε για μπουκλες μηπως δω διαφορα.μια φορα εχω λουστει θα περιμενω να δω σε λιγο καιρο.παντως αν βρεις λυση πες τη μου και μενα.εγω μεχρι κ περμαναντ σκεφτηκα να κανω
margarita

Πόλη: αθηνα

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 13 Νοέμ 2011 20:18

εγω εχω δυστηχως το Bellisima mini imetec kai και λεω δυστηχως γιατι αν και εχω φυσικη μπουκλα που πια δεν στρωνειαυτο το σιδερο που πηρα δε κανει για πολλα και χοντρα μαλλια σαν τα δικα μου!
you never know how strong you are, until being strong is the only choise you have!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό margarita » 13 Νοέμ 2011 20:31

εγω εχω ενα το οποιο μου κανει τρομερη μεγαλη μπουκλα κ καθεται γιατι εχω χοντρη τριχα κ πολλαααα μαλλιά.το προβλημα μου ειναι οτι τα φυσικα μου τεινουν πλεον προς το σπαστο.κ οχι τα μακρυα αλλα αυτα που ειναι πιο κοντα (τα φυλλαρισμενα για να το πω να καταλαβετε)
margarita

Δημοσίευσηαπό margarita » 13 Νοέμ 2011 20:34

ισιωτηρι (ετσι τα λεω) εχω ενα της remington που δεν το αλλαζω με καμια αλλη μαρκα.τα θεωρω κορυφη.αλλα εχω να τα ισιωσω πολύυυυυ καιρο
margarita

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 20 Νοέμ 2011 18:37

πετυχα την μπουκλα με τον εξης τροπο,τα ισιωσα εβαλα δυνατο ειδικο αφρο και μετα εβαλα 2-3 ρολευ ομως!
επειδη εβαλα λιγα ισως να μην ειναι τοσο εντονο το αποτελεσμα αλλα σιγουρα την αλλη φορα θα ναι καλυτερο!
Τελευταία επεξεργασία από VANILLA και 21 Νοέμ 2011 16:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 20 Νοέμ 2011 19:50

όσο δοκιμάζεις μαθαίνεις. Πρόσεξε μόνο τια άκρες να τυλίγεις σωστά για να μην σου τσαλακώνονται...
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 20 Νοέμ 2011 20:23

Ναι οι ακρες ειναι πιο δυσκολες και η αληθεια ειναι οτι δεn επιασα κιολας τουφες απο τα κατω μαλλια!
εκει να με δω!thanks :D
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 3 επισκέπτες

Site Login