Ερωτήσεις για μαλλιά

Ισιωτικη μαλλιων

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

Ισιωτικη μαλλιων

Δημοσίευσηαπό elenat174 » 22 Σεπ 2011 21:35

Θα θελα να ρωτησω το εξης.Τα μαλλια μου φυσικα ειναι σπαστα και πολυ πυκνα.Ζητησα ισιωτικη μαλλιων αλλα μου πανε ευθεως οχι.Μα γιατι?Ισως επειδη ειναι ταλαιπωρημενα τα μαλλια μου?Και γενικα ταλαιπωρει πολυ η ισιωτικη?Δεν αντεχω συνεχεια να τα ισιωνω με πρεσα εχω τοσα μαλλια και πολλες φυτρες εκνευριζομαι καθε φορα μετα το λουσιμο.Καμια λυση?

elenat174

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βολος

Re: Ισιωτικη μαλλιων

Δημοσίευσηαπό elenat174 » 22 Σεπ 2011 21:37

Διευκρινιση ισιωτικη αυτην που κανουνε στα κομμωτηρια και εχεις ισια μαλλια οχι την πρεσα
elenat174

Ισιωτικη μαλλιων

Δημοσίευσηαπό OLIVERSHAIR » 24 Σεπ 2011 11:36

Υπάρχει μία λύση στο πρόβλημα σου, την βιολογική θεραπεία ισιώματος μαλλιών της Keratin Cure. Η θεραπεία αυτή είναι ειδικά για ταλαιπωρημένα μαλλιά που έχουν υποστεί χημικές θεραπείες όπως βαφές, ανταύγειες, επίσης για μαλλιά άφρο, φριζαρισμένα με φύτρες κλπ. Το αποτέλεσμα της θεραπείας αυτής είναι, να έχεις για 2-4 μήνες ίσια μαλλιά που δεν φριζάρουν πια, απλά με ένα στέγνωμα με το πιστολάκι σου, χωρίς βούρτσες και πρέσες.
OLIVERSHAIR

Δημοσίευσηαπό boltsis » 24 Σεπ 2011 16:22

Έχει βγεί τέτοια θεραπεία?Προοδεύει πολύ η επιστήμη , δε το ήξερα αυτό!Πως γίνεται αυτη η θεραπεία με λίγα λόγια?Είναι 2 προιόντα?

elenat174 μερικοί αποφεύγουνε αυτή τη διαδικασία διότι είναι χρονοβόρα και μπελαλίδικη.Το ότι ταλαιπωρεί τα μαλιά τα ταλαιπωρεί αλλά όχι όσο να τα κάνεις συνεχώς με τη πρέσσα!Απο κει και πέρα αν γίνει σωστή εκτίμηση των μαλλίων σου δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα αν και απο ότι θυμάμαι το αποτέλεσμα ήτανε ναι μεν καλό αλλά άτονο και χωρίς νεύρο.Άσε που μετά απο 2-3 μήνες βλέπεις τη ρίζα σου να βγαίνει σπαστή και τα υπόλοιπα να είναι ίσια!
boltsis

Ιδιότητα: Κομμωτής
Πόλη: Λάρισα

Δημοσίευσηαπό Giorgos Ribas » 24 Σεπ 2011 17:23

Οταν λετε βιολογικη τι εννοειτε?
Στο facebook δεν εχετε πληροφοριες και το site δεν λειτουργει...!
Fantastic hair is NOT a "luxury", it is in fact, a "necessity"!
Άβαταρ μέλους
Giorgos Ribas
Υπερδραστήριο Μέλος

Ιδιότητα: Κομμωτής
Πόλη: αθηνα

Ισιωτικη μαλλιων

Δημοσίευσηαπό OLIVERSHAIR » 24 Σεπ 2011 17:40

Βεβαίως και έχει βγει τέτοια θεραπεία. Βεβαίως και είναι χρονοβόρα, αλλά το αποτέλεσμα αφήνει κάθε πελάτισσα άφωνη και αυτό για κάποιους μήνες.

Την λούζεις την πελάτισσα με ειδικό σαμπουάν να ανοίξουν τα λέπια της τρίχας, περνάς την θεραπεία όπως μία βαφή, την αφήνεις για 20 λεπτά να εισχωρεί, την χτενίζεις και στο τέλος “σφραγίζεις” την κερατίνη με την χρήση της πρέσας. Έτοιμη!!

Τώρα ότι έγραψε η elenat174, διαφωνώ , διότι η θεραπεία της Keratin Cure ΔΕΝ ταλαιπωρεί τα μαλλιά, αλλά τα θεραπεύει και μάλιστα με τον πιο προοδευτικό τρόπο και χωρίς την χρήση χημικών ουσιών. Όταν βλέπεις μετά από 2-3 μήνες τις ρίζες να είναι σπαστές και οι άκρες ίσιες, σημαίνει ότι δεν περάστηκε Brazilian Keratin Treatment, αλλά μία απλή χημική ισιωτική όπως με το φάρμακο περμανάντ ή κάποιες κρέμες ισιώματος στο μαλλί σου. Μετά από μία θεραπεία της Keratin Cure τα μαλλιά σου λάμπουν και έχουν μεταξένια αφή διότι οι τρίχες έχουν γεμίσει με κερατίνη.

Ότι απορία έχεις, θα σου την λύσω.
OLIVERSHAIR

Ισιωτικη μαλλιων

Δημοσίευσηαπό OLIVERSHAIR » 24 Σεπ 2011 17:56

Giorgos Ribas έγραψε:Οταν λετε βιολογικη τι εννοειτε?
Στο facebook δεν εχετε πληροφοριες και το site δεν λειτουργει...!

Sorry για το site, άλλα μέχρι 15 Οκτωβρίου θα είναι υπό κατασκευή. Όποια απορία έχεις, είμαι διευθετημένος να σου την λύσω.

Με βιολογική θεραπεία εννοώ ότι τα περιεχόμενα συστατικά είναι οργανικά και όχι χημικά.
Στην διάθεση σου
OLIVERSHAIR

Δημοσίευσηαπό elenat174 » 25 Σεπ 2011 10:49

Πολυ ενδιαφερουσα η θεραπεια θελω να ρωτησω τα εξης Α)ποσο στοιχιζει περιπου Β)Επειδη δυστυχως μενω Βολο υπαρχει καποιο κομμωτηριο εδω που να τα εφαρμοζει?
elenat174

Δημοσίευσηαπό OLIVERSHAIR » 25 Σεπ 2011 20:04

Η θεραπεία στο OLIVER'SHAIR® στην Αθήνα στοιχίζει €139,-

Στον Βόλο δεν έχουμε ακόμα εξουσιοδοτημένο συνεργάτη. Προς το παρόν δεν μπορούμε να σε εξυπηρετήσουμε, εκτός αν επιθυμείς μία θεραπεία στο σπίτι σου, που επιβαρύνεσαι βέβαια με τα έξοδα μετακίνησης. Αν αλλάζει η κατάσταση θα σε ενημερώσουμε.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.
OLIVERSHAIR

Δημοσίευσηαπό elenat174 » 25 Σεπ 2011 23:14

Σαν τελευταια λυση μαλλον θεραπεια σπιτι.Μετα απο καποιο διαστημα πιστευω θα επικοινωνησω μαζι σας για να μου στειλετε τη θεραπεια .Εχω ομως απορια καθως μακραινουν τα μαλλια η ριζα θα βγαινει σπαστη ή ισια?και ενα 2ο ακομη μετα το τριμηνο της θεραπειας παλι θα ναι σπαστα οποως ειναι τωρα?Και απο θεμα ποιοτητας ?Μετα το τριμηνο χανεται η λαμψη και η καλη τους κατασταση?
elenat174

Επόμενο

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot], Google Adsense [Bot] και 4 επισκέπτες

Site Login