Ερωτήσεις για μαλλιά

Ερώτηση για τρέσα

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

Ερώτηση για τρέσα

Δημοσίευσηαπό Faidra » 01 Αύγ 2011 18:49

Καλησπέρα σας!

Τα μαλλιά μου είναι σε στυλ γαλλικό καρέ με πιο μακρυά τα μπροστά (αν και έχω να τα κουρέψω από τέλος Μαϊου κι έχουν χάσει τη φόρμα τους) και επειδή κι εγώ βιάζομαι να τα μακρύνω θα με ενδιέφερε η περίπτωση της τρέσας. Εννοώ τις τρέσες που είναι κομμάτια και μπαίνουν με κλιπσάκια..
Στο διαδίκτυο βρήκα καλύτερες τιμές από αυτές που πουλάνε έξω και λέω να παραγείλω από κει.
Βέβαια με προβληματίζει το χρώμα και πως θα το πετύχω. Λέω να παραγγείλω και πιο ανοιχτό από αυτό που νομίζω πως έχω έτσι ώστε να το βάψουμε με την κομμώτρια μου. Εσείς τι λέτε?
Επίσης λέτε να φαίνεται πολύ άσχημα η τρέσα? Οκ να δώσω λίγο μήκος θέλω όχι να τα φτάσω μέχρι τη μέση :roll:
Γενικά ποια είναι οι γνώμη σας για τις τρέσες εδώ?? http://mypinkvanity.com/search.htm

Σας ευχαριστώ!

Faidra

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: Λάρισα

Re: Ερώτηση για τρέσα

Δημοσίευσηαπό johnny » 01 Αύγ 2011 22:58

Δεν εχει να κανει μεχρι που θες να τα φτασεις. Ειναι δυσκολο απο καρε να πας με τρεσες σε μηκος και να μην φαινονται απο μεσα τα προηγουμενα μαλλια, σς το καρε.
Προτεινω να πας σε κομμωτηριο και να ρωτησεις αν με καποια τεχνικη μπορεις να τα μακρυνεις, κι αν βλέποντας το μηκος σου, σου πουν οτι και με τρεσσα γινεται , μονο τοτε προχωρα.
Επισης απο κοντα μπορεις να βρεις τρεσσα ακριβως το ιδιο χρωμα με τα μαλλια σου.
Σου επισημαινω, οτι το χρωμα της το διαλεγεις με. Βαση το χρωμα που εχεις στις ακρες σου.
Άβαταρ μέλους
johnny
Διαχειριστής

Ιδιότητα: Κομμωτής
Πόλη: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Lunadark » 02 Αύγ 2011 15:10

Γεια σου Φαιδρα!
Κι εγω στην ιδια φαση ειμαι που μακραινω το καρε μου.
Εχω δει καποια μεγαλα καταστηματα στην αθηνα που πουλανε τρεσες πιθανον σε καλυτερη τιμη απο το σιτε που ανεφερες, κανε μια αναζητηση στο γκουγκλ κ ισως να βρεις κατι.
τωρα για το αν θα φαινεται μαλλον εξαρταται απο το ποσο κοντο ειναι το καρε σου και το ποσο πυκνα μαλλια εχεις...
Lunadark
Μέλος

Πόλη: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό DIMITRA94 » 03 Αύγ 2011 19:19

προτεινω να μην αγορασετε απο ιντερνετ χωρις να θελω να προσβαλλω κανενα e-shop απλα ειναι καλυτερα απο καποιο καταστημα για να μπορειτε να την αγγιξετε και να δειτε την ποιοτητα..
R.I.P AMY
DIMITRA94
Υπερδραστήριο Μέλος

Ιδιότητα: Wannabe Κομμωτής/ρια
Πόλη: ΑΛΙΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό Faidra » 04 Αύγ 2011 18:17

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας :D

Δήμητρα κι εγώ θα προτιμούσα να πάρω από κομμωτήριο για να διαπιστώσω και την υφή της
αλλά δυστυχώς στα κομμωτήρια οι τιμές είναι και τριπλάσιες από αυτές που βρίσκω στο δίκτυο :(

Θα το σκεφτώ :roll:
Faidra

Πόλη: Λάρισα

Δημοσίευσηαπό Lizi » 04 Αύγ 2011 20:56

Απο τα κομμωτηρια συνηθως μπορεις να αγορασεις τρεσσα, αλλα υπαρχουν και μαγαζια με ειδη κομμωτηριου που μπορει να ειναι καπως πιο οικονομικα, χωρις αυτο να ειναι δεδομενο.
Άβαταρ μέλους
Lizi
Δραστήριο Μέλος

Πόλη: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό roulaki » 07 Αύγ 2011 15:34

κατα την γνωμη μου επειδη τα τελευταια 3 χρονια φοραω τρεσα και εχω αλλαξει αρκετες,υπαρχουν καταστηματα λιανικης που πουλανε τρεσες στην τιμη που τις αγοραζουν τα κομμωτηρια.εγω ειχα αγορασει μια τρεσα απο κομμωτηριο και την πληρωσα 200 ευρω και μετα απο 3 μηνες την πεταξα γιατι μου ειχε γινει χαλια και να φανταστεις την προσεχα κιολας.τις προαλλες επειδη αλλαξα το χρωμα των μαλλιων μου πηρα μια απο ενα τετοιο καταστημα και ειπα οτι με στελνει το πιο κοντινο κομμωτηριο και την πληρωσα 120 ευρω και η ποιοτητα της ειναι απιστευτη.για μενα μην την παρεις απο το ιντερνετ γιατι δεν ξερεις τι θα σου στειλουν,και μην πιστευεις τι λενε καθως την πλασαρουν.παρε καλυτερα μια που να την δεις και σου ειπα και μια οικονομικοτερη λυση για να σου αντεξει.καλυτερα να δωσεις 120 ευρω για 1 2 χρονια παρα 50 ευρω π.χ για 2 3 μηνες!ακου κ εμενα που εχω χαλασει περιουσιες σε τρεσες γιατι λατρευω το μακρυ μαλλι.παντως ο,τι κ αν κανεις μετα πηγαινε σ ενα κομμωτηριο να ζητησεις δεσιμο της τρεσας με το μαλλι ενα φιλαρισμα θα σου κανουν και στα 2 για να μην φαινεται ψευτικο το μαλλι σου επειδη ειπες οτι τα ειχες καρε.καλη τυχη! angelAV:
roulaki

Πόλη: αθηνα

Δημοσίευσηαπό johnny » 08 Αύγ 2011 09:42

Συμφωνω απολυτως
Άβαταρ μέλους
johnny
Διαχειριστής

Ιδιότητα: Κομμωτής
Πόλη: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Lunadark » 09 Αύγ 2011 17:15

συμφωνω με την προλαλλησασα!
ερωτηση 1) πως καταλαβαινεις οτι ειναι καλη η τρεσα?
ερωτηση 2) ραφτη η με κλιπσ ρε παιδια?η ραφτη καναει κακο στα μαλλια εχω ακουσει, ισχυει?με κλιπς λετε να φυγει?
Lunadark
Μέλος

Πόλη: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Lizi » 10 Αύγ 2011 00:10

2) Δεν φευγει με τι-πο-τα αν την βαλεις σωστα! η μονη περιπτωση ειναι να σου ξεπατωσει καποιος και τα δικα σου μαλλια!! αλλα να μπει σωστα.. Κρεπαρισμα - κουμπομα - λιγη λακ. Προσεχε να στεκεται παντα σε κρεπαρισμενα μαλλια (το σημειο εξαρταται απο το κουρεμα και την ποσοστητα των μαλλιων σου) και να μην κουμπωνει σε μη κρεπαρισμενα μαλλια κοντα στις ριζες. Αυτο στο λεω γιατι θα κουμπωσει μεν, αλλα εκτος που μπορει να την νιωθεις ασταθη, το πιθανοτερο ειναι οτι θα φανει.
Οσο για την ραφτη, πιστευω οτι ειναι τζαμπα κοπος...πρεπει συνεχως να προσεχεις πως μαζευεις τα μαλλια σου, πως τα χτενιζεις, για να μην φανει... Ενω με τα κλιπς μπορεις να κανεις και διαφορα παιχνιδιαρικα χτενισματα, οπως κοτσιδουλες κτλ κτλ eureka !
Άβαταρ μέλους
Lizi
Δραστήριο Μέλος

Πόλη: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 3 επισκέπτες

Site Login