Ερωτήσεις για μαλλιά

oxi ntekapaz

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

oxi ntekapaz

Δημοσίευσηαπό MariaTito » 22 Ιούλ 2011 10:31

γεια σας,σας εχω συμβουλευτει για το πρωτο μου βαψιμο και εχει πετυχει αρκετα αλλα οχι αυτο που ηθελα,το φυσικο μου ειναι καστανο σκουρο αλλα οχι πολυ.εκανα ombre hair και βγηκε μελλι αλλα οι ακρες δεν ανοιξαν οπως ηθελα,οσο και να εχει ηλιο εχουν ανοιξει αλλα οχι παρα πολυ.σε κανα 2μηνο σκεφτομαι να τα ανοιξω αλλα οχι ξαν8ο πολυ,ενα ξανθομελλι θα ηθελα να πετυχω,οταν τα εβαψα για πρωτη φορα χρησιμοποιησα βαφη 11v,11n.για να τα ανοιξω πρεπει οπωσδηποτε να χρησιμοποιησω ντεκαπαζ?θελω να το αποφυγω γιατι θελω να μακρυνω τα μαλλια μου και απο οτι εχω μαθει το ντεκαπαζ θα κανει τα μαλλια να μην μακραινουν και πεφτουν επισης πολυ τα μαλλια.πειτε μου τι να κανω plzz

MariaTito

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: oxi ntekapaz

Δημοσίευσηαπό DIMITRA94 » 23 Ιούλ 2011 16:41

Καταρχας να πω πως πρεπει να πας σε κομμωτηριο και σε καμια περιπτωση μην πιασεις το ντεκαπαζ στα χερια σου για να το κανεις μονη σου γιατι τοτε σιγουρα θα παρεις το μαλλι στο χερι..Περα απο αυτο εαν εχεις ομπρε χερ δηλαδη τριχωμια πανω πανω το φυσικο σου και οσο κατεβαινει σταδιακα ανοιγουν και τωρα θες να κανεις ενα ενιαιο χρωμα,τοτε μιλαμε για μια διαδικασια που μονο εμπειρος κομμωτης θα μπορουσε να αναλαβει ωστε να βγει ενα καλο χρωμα,μιας και θα χρειαστουν τουλαχιστον 3 μιγματα για τα μαλλια σου..Εαν το χρωμα που θες ειναι πιο ανοιχτο απο αυτο που εχεις στις ακρες των μαλλιων σου τοτε ναι χρειαζεσαι ντεκαπαζ,γιατι βαφη με βαφη δεν ανοιγει..Επισης εαν το χρωμα που θες ειναι πιο ανοιχτο απο 2 τονους απο το φυσικο σου,δηλαδη απ την ριζα σου,τοτε θα πρεπει να γινει ξανθιστικη.. Μιλαμε για μεγαλη διαδικασια και ο κομμωτης θα πρεπει να ναι αστερι.. Σε γενικα πλαισια εαν ο κομμωτης ξερει να χειριζεται σωστα το ντεκαπαζ,απ την στιγμη που οπως μας λες θες ενα μελι και οχι ενα καταξανθο,δεν πιστευω πως θα περασουν τοσο μεγαλη ταλαιπωρια τα μαλλια σου (ο κομμωτης σου σιγουρα ομως),βεβαια αυτο θα στο πει με σιγουρια ο κομμωτης σου που θα σε δει απο κοντα..Ισως να χρειαστουν και αλλες εφαρμογες για να βγει ενα ενιαιο χρωμα..Καλη επιτυχια οτι και να κανεις!
R.I.P AMY
DIMITRA94
Υπερδραστήριο Μέλος

Ιδιότητα: Wannabe Κομμωτής/ρια
Πόλη: ΑΛΙΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό MariaTito » 24 Ιούλ 2011 12:00

ειναι ombre hair αλλα δεν πετυχε οσο το ηθελα,δηλαδη τι θελω να πω,δεν ειναι τοσο ανοιχτο οσο θα το ηθελα παραμονο πολυ λιγο στις ακρες και θα το ηθελα οπως τις ακρες αλλα λιγο πιο ανοιχτο!δεν 8α η8ελα να χρησιμοποιησω καθολου ντεκαπαζ.επισης δεν εχω πειραξει κα8ολοζ την ριζα μου,ειναι βαμμενο το μαλλι απο πιο κατω.μπορω μετα απο κανα 2μηνο να το ξανακανω ombre hair αλλα εναν τονο πιο ανοιχτη βαφη στις ακρες χωρις ντεκαπαζ?
MariaTito

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό DIMITRA94 » 24 Ιούλ 2011 15:39

Oχι δεν θα δεις διαφορα,θελουν ενα πολυ ελαφρυ ξανοιγμα..
R.I.P AMY
DIMITRA94
Υπερδραστήριο Μέλος

Ιδιότητα: Wannabe Κομμωτής/ρια
Πόλη: ΑΛΙΜΟΣ

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] και 2 επισκέπτες

Site Login