Ερωτήσεις για μαλλιά

μαλλι και καλοκαιρι

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

μαλλι και καλοκαιρι

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 25 Ιουν 2011 20:22

τι τεχνικες προτεινετε οι κομμωτες σε κομμωτηριο η σπιτι ωστε να διατηρηθουν τα μαλλια σε καλη κατασταση μεχρι το χειμωνα?
και βαζω μια φωτο σημερινη για να δειτε το πανω μερος του μαλλιου αλλα και ολο γενικα πως εχει βγει τωρα πια με τον καιρο και τον ηλιο. :)
σημερα μια κοπελα παλι μου ειπε οτι θα μου πηγαινε το μαυρο μαλλι!αλλα οχι δεν θα υποκυψω σε κανενα αλλο χρωμα αυτο που ειναι στο πανω μερος μου φαινεται πολυ γλυκο και φυσικο!
και νομιζω το μαυρο παει σε αλλα προσωπα!

Τελευταία επεξεργασία από VANILLA και 26 Ιουν 2011 22:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
you never know how strong you are, until being strong is the only choise you have!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: Αθηνα-κυκλαδες

Re: μαλλι και καλοκαιρι

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 26 Ιουν 2011 13:18

καλησπερα!!περιμενω γνωμες!
you never know how strong you are, until being strong is the only choise you have!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό Duvet » 26 Ιουν 2011 18:39

Τα μαλλιά για να διατηρούνται σε καλή κατάσταση δέν θέλουν κάθε μέρα λούσιμο, αν και το καλοκαίρι με τα μπάνια στην θάλασσα είναι κάπως δύσκολο. Πρέπει να κάνεις μάσκες θρέψης και επανόρθωσης, να βάζεις αντιηλιακό μαλλιών, και απο την στιγμή που έχεις βαμμένα μαλλιά να χρησιμοποιείς σαμπουαν για βαμμένα μαλλιά. Ακόμη, το πρωί να βάζεις καπέλο για να προστατεύεις καί τα μαλλιά σου, αλλα καί το δέρμα σου. Μπορείς 2 φορές την εβδομάδα να βάζεις λάδι που θα είναι σε θερμοκρασία δωματίου απο την μέση και κάτω στα μαλλιά σου. Δλδ απο την μέση ώς τις άκρες. Άστο για μιση εως 1 ωρα και μετά λούσου 1 φορά για να φύγει το περισσότερο λάδι, και την άλλη μέρα κανονικά....
Τελευταία επεξεργασία από Duvet και 26 Ιουν 2011 18:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Duvet
Δραστήριο Μέλος

Πόλη: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 26 Ιουν 2011 18:42

σε ευχαριστω πολυ calm !!αυτο για το λαδι και εγω το ακουω συνεχεια και πρεπει να το κανω καποια στιγμη!
τα φτηνα αντηλιακα μαλλιων αν λεγονται ετσι κιολας κανουν την ιδια δουλεια αραγε?!!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό Duvet » 26 Ιουν 2011 18:50

Ακόμα καλύτερα θα ήταν να έβαζες 3 κουταλιες της σούπας λάδι σε 1 κουπάκι γιαούρτι και να το κάνεις μάσκα...Είναι πάρα πολύ καλό. Εγώ πήρα ένα αντιηλιακό σπρέυ απο κατάστημα με προϊόντα κομμωτηρίου. Παλιά είχα ένα της L'oreal, αλλα τώρα δεν το βρίσκω εδώ....
Duvet
Δραστήριο Μέλος

Πόλη: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό VANILLA » 30 Ιουν 2011 12:08

βαζω μια φωτο τις ριζας και του χρωματος που εχει ανοιξει αφου παιρνω 8 αρι πια να μου πειτε αν φαινεται οκ η διαφορα ριζας με το υπολοιπο.
εμενα σαν αποχρωση μαρεσει αρκετα δεν θελω να ανοιξει αλλο!
θα κινηθω σε αυτα τα χρωματα και οχι εντονα κοκκινα και αν θελησω να το σκουρνω καποτε μονο σε 7 αρι!απο κει και κατω δεν ανοιγει με τπτπ!
Άβαταρ μέλους
VANILLA
Δραστήριο Μέλος

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot], Google [Bot] και 3 επισκέπτες

Site Login