Ερωτήσεις για μαλλιά

Πώς θα πετύχω πυρόξανθο χρώμα στα μαλλια?

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

Πώς θα πετύχω πυρόξανθο χρώμα στα μαλλια?

Δημοσίευσηαπό katie.ska » 19 Ιουν 2011 11:28

Γεια σε όλους :D Μόλις έκανα εγγραφή στο φόρουμ σας γιατί το βρήκα πολυ κατατοπιστικό και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Έχω τα μαλλιά μου κόκκινα εδω και 2-3 μήνες και την τελευταία φορά τα έβαψα με τη βαφή:ξανθό του χαλκού του Κορρέ.Το αποτέλεσμα ήταν ανέλπιστα καλό σαν διάρκεια αλλά πιο σκούρο από αυτο που ήθελα.Θέλω να τα κάνω πυρόξανθα(κάτι σαν της Τάμτα ας πούμε).Τι βαφή προτείνετε να χρησιμοποιήσω;
Ευχαριστω πολύυυυ :P

katie.ska

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: Αθήνα

Re: Πώς θα πετύχω πυρόξανθο χρώμα στα μαλλια?

Δημοσίευσηαπό LOLA » 20 Ιουν 2011 10:14

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΟΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΧΩ ΞΑΝΘΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ 12/04 ΤΗΣ WELLA?
LOLA

Πόλη: ροδος

Δημοσίευσηαπό johnny » 20 Ιουν 2011 10:51

Άβαταρ μέλους
johnny
Διαχειριστής

Ιδιότητα: Κομμωτής

Δημοσίευσηαπό sienna » 20 Ιουν 2011 14:16

Dear Lola and katie,Το πυροξανθο ειναι απλα σουπερ χρωμα αλλα και αλλο τοσο ιδιαιτερο και δυσκολο πιστευω..Θα ηθελα πολυ να τα κανω και εγω ετσι για αλλαγη αλλα ισως καποια αλλη στιγμη! ;)
Katie,Εχεις κοκκινα μαλλια αλλα αυτο ειναι πολυ γενικο!ειναι σκουρο κοκκινο?Αν ανεβαζες μια φωτο με το χρωμα σου οι ειδικοι θα μπορουσαν να σου πουν τουλαχιστον αν ειναι ευκολη η αλλαγη που θελεις και οτι αυτο συνεπαγεται! ;)
και οταν λες οτι περασες ξανθια βαφη και ηταν καλο το αποτελεσμα,περασες τα μηκη των μαλλιων σου με αυτην ή μονο τη ριζα?
sienna
Δραστήριο Μέλος

Πόλη: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό LOLA » 23 Ιουν 2011 13:06

sienna έγραψε:Dear Lola and katie,Το πυροξανθο ειναι απλα σουπερ χρωμα αλλα και αλλο τοσο ιδιαιτερο και δυσκολο πιστευω..Θα ηθελα πολυ να τα κανω και εγω ετσι για αλλαγη αλλα ισως καποια αλλη στιγμη! ;)
Katie,Εχεις κοκκινα μαλλια αλλα αυτο ειναι πολυ γενικο!ειναι σκουρο κοκκινο?Αν ανεβαζες μια φωτο με το χρωμα σου οι ειδικοι θα μπορουσαν να σου πουν τουλαχιστον αν ειναι ευκολη η αλλαγη που θελεις και οτι αυτο συνεπαγεται! ;)
και οταν λες οτι περασες ξανθια βαφη και ηταν καλο το αποτελεσμα,περασες τα μηκη των μαλλιων σου με αυτην ή μονο τη ριζα?

ναι αλλα σιενα μου δεν μας κατατοπιζεις καπως..
εγω τα σημερα πηρα το 8.45 της κολεστον και δεν ξερω αν ειναι αυτο που τελικα θελω..
και τζωνη δεν ειναι κακο να μας λετε περιπου ποια βαφη εχει η ταμτα..
LOLA

Πόλη: ροδος

Δημοσίευσηαπό sienna » 23 Ιουν 2011 15:56

Lola,Δυστυχως δεν ειμαι σε θεση να συμβουλευω κανεναν,καθοτι δεν ειμαι κομμωτρια αλλα ουτε και οι κομμωτες μεσω φορουμ δεν μπορουν να το κανουν.Σκεψου οτι δεν εχουν την παραμικρη εικονα για τα μαλλια σου.Την ποιοτητα τους,την υφη τους,το χρωμα σου απο κοντα οπως φαινεται,το φυσικο σου,αν εχεις κανει τεχνικες επιβαρυντικες για τα μαλλια σου και αλλα πολλα.Ακομη ομως και αν πουν οτι το χρωμα της ταδε ειναι το 123(!) αυτο δεν σημαινει οτι αν το βαλεις στα δικα σου μαλλια θα παρεις το ιδιο αποτελεσμα.Μονο σε τοιχο το χρωμα βγαινει ακριβως οπως το βλεπεις!
Τελος,πηρες ενα χρωμα που δεν ξερεις αν ειναι αυτο που ψαχνεις και τι αποτελεσμα να περιμενεις.ΜΗΝ το εφαρμοσεις :shock: :shock: Εχεις ξανθα μαλλια που σημαινει οτι για να πας στο πυροξανθο θα ειναι ευκολο Με τη βοηθεια ενος καλου και εμπειρου κομμωτη.Αν με το χρωμα που θα βαλεις βγουν πιο σκουρα απο οτι θελεις μετα μπαινεις σε διαδικασιες ντεκαπαζ,που περα απο την ταλαιπωρια που θα σου χαρισουν θα σου δινουν και ενα ξεθωριασμα σε οποιο χρωμα και αν περνας απο πανω. :shock:
Πελατισσα ειμαι και καταλαβαινω τους λογους για τους οποιους πολλες κοπελες κανουν μονες τα μαλλια τους.Αλλα τουλαχιστον την πρωτη φορα πηγαινε σε κομμωτηριο να σου δωσει μια <<γραμμη>> για το χρωμα και μετα κρινε και κανε αναλογα. :) ;)
sienna
Δραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό AngelAV » 23 Ιουν 2011 16:59

Νομιζω sienna οτι δεν γινοταν να το προεγγισεις καλυτερα το θεμα!

sienna έγραψε:Πελατισσα ειμαι και καταλαβαινω τους λογους για τους οποιους πολλες κοπελες κανουν μονες τα μαλλια τους.Αλλα τουλαχιστον την πρωτη φορα πηγαινε σε κομμωτηριο να σου δωσει μια <<γραμμη>> για το χρωμα και μετα κρινε και κανε αναλογα. :) ;)

Και εγω ακριβως αυτη της αποψης ειμαι!Θεωρω οτι ειναι η καλυτερη κινηση οσων θελουν μια αλλαγη, αλλα ειναι και αμετακλητοι στην εφαρμογη βαφης "μονος στο σπιτι".
Η ομορφιά κρύβεται.. μέσα μας!
Άβαταρ μέλους
AngelAV
Υπερδραστήριο Μέλος

Δημοσίευσηαπό sienna » 25 Ιουν 2011 17:17

;) :)
sienna
Δραστήριο Μέλος

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 4 επισκέπτες

Site Login