Ερωτήσεις για μαλλιά

ΧΡΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

ΧΡΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό MARYBLIDGER » 22 Φεβ 2011 22:01

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΝΟΥΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ. ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΜΟΥ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΣΤΑΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΣΤΑΝΑ ΣΚΟΥΡΑ ΜΑΤΙΑ . ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΜΑΛΛΙΩΝ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΧΛΩΜΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΣΤΑΝΟ ΣΟΚΟΛΑΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΒΑΨΕΙ. ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΒΑΨΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΘΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ Η ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΕΔΟΝ ΑΣΠΡΑ . ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΣΤΑΝΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ; ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΥΡΑ ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

MARYBLIDGER

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: ΝΙΚΑΙΑ

Re: ΧΡΩΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 23 Φεβ 2011 13:20

Κάτι που μοιάζει πολύ φυσικό και να είναι μέχρι 2 τόνους πιο ανοιχτό από τα μαλλιά σου, αν θέλεις κάτι κλασσικό. Όμως αν το επιτρέπει ο τρόπος ζωής σου και σου αρέσει θα προτιμούσα να συνδυάσεις μια έντονη κουπ με κάποιες διχρωμίες.
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό MARYBLIDGER » 23 Φεβ 2011 15:58

Σ ευχαριστώ που απαντησες τι εννοεις διχρωμιες μπορεις να μου εξηγησεις;
MARYBLIDGER

Δημοσίευσηαπό MARYBLIDGER » 23 Φεβ 2011 16:11

Να ρωτησω και κατι αλλο σε περιπτωση που θελησω να τα βαψω παλι ξανθα τι ακριβως αποχρωση μου προτεινετε οπως προανεφερα εχω καστανα μαλλια δεν κοκκινιζουν σκουρα καστανα ματια δεν εχω ουτε πολυ σκουρα ουτε πολυ ανοιχτη επιδερμιδα το προσωπο μου δεν εχει χρωμα μαλλον ειμαι ουδετερη και εχω ζεστους τονους τι ξανθο θα μου προτεινατε;
MARYBLIDGER

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 24 Φεβ 2011 15:24

Η περίπτωσή σου είναι από τις πλέον συνηθισμένες και δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω αν η επιδερμίδα σου έχει απόχρωσεις από ροζ μέχρι πράσινες. Επομένως αν θέλεις ξανθό θα πρέπει να βρεις ποιο είναι εκείνο που σου ταιριάζει μαζί με τον κομμωτή σου. Πάντως φαντάζομαι πως κάτι υπερβολικά ανοιχτό μάλλον θα σε χλωμιάζει, εκτός αν κάνεις συνεχώς μακιγιάζ.
Τώρα όταν λέω διχρωμίες εννοώ ότι ανάλογα με την κουπ κάποια σημεία των μαλλιών, πχ. τα κάτω ή τα πλαϊνά ή η φράντζα να έχουν διαφορετική απόχρωση από τα υπόλοιπα. Βέβαια καλύτερα είναι αν τα χρώματα δενουν αρμονικά μεταξύ τους παρά όταν παρουσιάζουν έντονες αντιθέσεις. Αλλά αυτό είναι και θέμα προσωπικού γούστου.
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό MARYBLIDGER » 24 Φεβ 2011 17:49

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!! :) :) :) :)
MARYBLIDGER