Ερωτήσεις για μαλλιά

ΧΡΩΜΟΣΑΜΠΟΥΑΝ

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

ΧΡΩΜΟΣΑΜΠΟΥΑΝ

Δημοσίευσηαπό margarita » 02 Δεκ 2010 23:20

καλησπέρα,
το μαλλί μου είναι ξανθό σκούρο (φυσικό), αρκετες κομμώτριες το χουν πει ξανθό σαντρε.εδω κ καποια χρονια κανω ξανθιές ανταυγειες αλλα τον τελευταίο καιρό αποφάσισα να το γυρίσω στο φυσικό μου και έτσι την τελευταία φορά έκανα κ μερικές ανταύγειες στο φυσικό μου. Ωστόσο θα ηθελα να τα κάνω ολα ενα χρωμα στο φυσικό μου η κοντά στο φυσικό μου. Μπορείτε να μου προτείνετε καποια βαφή που να σβήσει και τις ανταύγειες?να γινουν δλδ ομοιόμορφα.θα προτιμούσα κάποιο χρωμοσαμπουαν η εστω καποια ημιμόνιμη.ευχαριστώ πολύ!

margarita

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: αθηνα

Re: ΧΡΩΜΟΣΑΜΠΟΥΑΝ

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 03 Δεκ 2010 10:16

Θα επαναλαβώ την ερώτηση που κάνω τόσες και τόσες φορές: Από το κομμωτήριό σου τι σου προτείνουν;
Και για να σε προλάβω θα σου πω ότι αν θέλεις να σκουραίνεις ντεκαπαρισμένα μαλλιά πρέπει να προηγηθεί ειδική τεχνική που μόνο ο εξειδικευμένος κομμωτής μπορεί να την εφαρμόσει.
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Δημοσίευσηαπό margarita » 03 Δεκ 2010 10:35

καλημέρα.δεν μου κάνουν ντεκαπάζ για τις ανταύγειες.και απο το κομμωτήριο μου ειπε να μου κανει ολο κ περισσότερες ανταυγειες στο φυσικό μου αλλα δεν μ αρεσει αυτο γιατι θα θελα να τα κανω ολα ενα χρώμα.
margarita

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 03 Δεκ 2010 10:42

Όχι μπορείς να κάνεις χρώμα και να καλύψεις τις ανταύγειες σου και δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο δύσκολο σαν τεχνική. Επειδή δεν μου αρέσει ο τρόπος που σου το προτείναν σου λέω από τώρα ότι γίνεται και δεν ταλαιπωρεί τα μαλλιά, επομένως δεν έχουν παρά να σε εξυπηρετήσουν με τον τρόπο που θέλεις.
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Δημοσίευσηαπό margarita » 03 Δεκ 2010 10:55

επειδη δεν θέλω να παω στο κομμωτήριο μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποιο χρωμοσαμπουαν η καποια βαφή χωρις αμμωνία εσυ?ακόμα κ αν δε μου τις σβήσει τελείως τουλάχιστον να μου τις καλύψει λιγάκι να φαίνονται ομοιόμορφα.
margarita

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 03 Δεκ 2010 11:36

Δυστυχώς οδηγίες και συνταγές αν δεν σε δω δεν μπορώ να σου δώσω. Γενικά θα το ξαναπώ ότι αυτά τα προϊόντα δεν είναι για χρήση στο σπίτι από ανθρώπους που δεν γνωρίζουν να τα χειρίζονται με επαγγελματικό τρόπο. Μπορεί να φαίνεται απλό αλλά δεν είναι. Παρόλα αυτά επειδή καταλαβαίνω ότι μπορεί να δυσκολεύεσαι ίσως θα μπορούσες να βρεις ένα κομμωτήριο που είναι οικονομικό και καλό να σου κάνει την εφαρμογή.
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Δημοσίευσηαπό margarita » 03 Δεκ 2010 12:23

μπορεις εστω να μου πεις μια μαρκα χρωμοσαμπουαν?γιατι δε βρισκω καμια.
margarita

Δημοσίευσηαπό johnny » 05 Δεκ 2010 21:59

Υπάρχουν διάφορα στο εμπόριο, με τις μεγαλύτερες εταιρείες να είναι και πιο εμπιστεύσιμες. Σε όποιο κομμωτήριο κι αν πας, η εταιρεία που έχουν επιλέξει θα σε δικαιώσει, γιατί θα έχει εκτιμηθεί επό εκείνους ορθώς και θα την χρησιμοποιήσουν έτσι ωστε να πάρεις το αποτέλεσμα που θες.
Άβαταρ μέλους
johnny
Διαχειριστής

Ιδιότητα: Κομμωτής
Πόλη: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό margarita » 06 Δεκ 2010 17:24

επειδη εχω ρωτήσει σε κομμωτήρια πολλά όλοι μου λενε για βαφή κανονική κ οχι για χρωμοσαμπουάν.κ μόνη μου δε μπορώ να βρω γιατί κανεις δε μου λεει εστω μια μάρκα.
margarita

Δημοσίευσηαπό johnny » 07 Δεκ 2010 15:18

ΜΙα μάρκα είναι η diacolor, αλλά θα βρείς;
Άβαταρ μέλους
johnny
Διαχειριστής

Ιδιότητα: Κομμωτής
Πόλη: Αθήνα

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά