Ερωτήσεις για μαλλιά

βαφη στο σπιτι

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

βαφη στο σπιτι

Δημοσίευσηαπό efi2hmr » 21 Νοέμ 2013 00:23

καλησπερα! εβαφα παλια τα μαλλια μου σε κομμωτηριο και ειχα αλλαξει διαφορα χρωματα ωσπου καποια στιγμη χρησιμοποιησα 40αρι οξυζενε μονη μου στο σπιτι για να κανω τα μαλλια μου ξανθα και το αποτελεσμα ηταν να τα κανω να λιωσουν να γινουν σαν λαστιχο και να κανουν καιρο να συνελθουν.. τα αφησα αβαφα εδω και εναμιση χρονο για να μν τα ταλαιπωρησω, στο φυσικο μου που ειναι μετριο προς σκουρο καστανο και αποφασισα να τα βαψω ξανα ενα μελλι προς ξανθο ανοιχτο χρωματακι και ετσι διαλεξα το ξανθο σοκολατι 7,76 της palette γιατι ηξερα πως κατευθειαν 8 δν γινονται! τα εκανα μονη μου στο σπιτι δν ταλαιπωρηθηκαν καθολου ευτυχως ομως το αποτελεσμα ηταν να ανοιξουν 1 μονο τονο καθως παρατηρησα το ο3υζενε που ηταν στο κουτι ηταν 6 νουμερο! θα ηθελα να μου πειτε τι μπορω να κανω για να φτασω στο 8 νουμερο βαφων που ειναι και το επιθυμητό αποτέλεσμα χωρις να κανω ντεκαπαζ και να τα ταλαιπωρησω αλλα σιγα σιγα με βαφες!ισως την επομενη φορα να πρεπει να χρησιμοποιησω δυνατοτερο ο3υζενε?? στα βαμμενα μαλλια πως θα επιδρασει η επομενη βαφη με μεγαλυτερο β8μο ο3υζενε θα τα ανοι3ει καθολου? ευχαριστώ πολύ!!!!

efi2hmr

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: Κόρινθος

Re: βαφη στο σπιτι

Δημοσίευσηαπό MariaQr » 09 Δεκ 2013 09:52

Η βαφή δεν ανοίγει με βαφή. Επιπλέον όταν αγοράζεις κιτ βαφής σου δείχνει τα πιθανά αποτελέσματα που θα έχεις με την εφαρμογή. Το οξυζενέ που περιείχε η βαφή σου είναι το πλέον κατάλληλο για να κάνεις βαφή στο σπίτι καινα μην τρέχεις στα νοσοκομεία. Επομένως εφόσον το χρώμα του κουτιού δεν σου βγήκε όπως θα ήθελες η μόνη λύση που έχεις είναι το κομμωτήριο. Οτιδήποτε άλλο ή δεν θα σου βγεί, ή θα σου ταιλαιπωρήσει την τρίχα ή θα σου δημιουργήσει προβλήματα και στην επιδερμίδα.
Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.
http://efharis.4hair.gr/
Άβαταρ μέλους
MariaQr
Συντονίστρια

Ιδιότητα: Κομμώτρια
Πόλη: Βέροια

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες

Site Login