Ερωτήσεις για μαλλιά

ξηρα και αφυδατωμένα μαλλιά

Εδώ οι πελάτες ρωτούν οτι θέλουν τους ειδικούς κομμωτές-αισθητικούς

ξηρα και αφυδατωμένα μαλλιά

Δημοσίευσηαπό Garifalia » 22 Φεβ 2017 17:20

Καλησπερα!Αρχικα, θα ήθελα να τονισω το γεγονός οτι τα μαλλιά μου ειναι πολύ σγουρά αλλα δεν σχηματιζουν ομορφες λαμπερες μπουκλες, αντιθετα φρυζαρουν και φουντώνουν πολυ. Ειναι 3 δαχτυλα περιπου πιο κατω απο τους ώμους. Επειτα, θα ηθελα να πω οτι βαζω στο μαλλι μου μια φορα την εβδομαδα δαφνελαιο και μια ή δυο ελαιολαδο. Μετα από αυτά λοιπόν θα ήθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Οταν ισιωνω τα μαλλια μου γυριζουν οι ακρες και δεν ισιωνουν καλα μπορει αυτο να οφειλεται στο οτι τα μαλλια μου ειναι ετσι ξηρα και αφυδατωμενα ή ειναι κατι αλλο? :cry: :cry: επισης μπορω τι μπορω να βαλω στα μαλλια μου ωστε να γινονται ωραιες μπουκλες που πεφτουν και να μην φουντωνουν υπερβολικα? :roll: Τελος, σκεφτομουν να τα βαψω το μαλλι μου ειναι καστανό ανοιχτο, αν τα βαψω υπαρει περιπτωση καπως να ισιωσουν να αλλαξει η υφή της τριχας? Συγνωμη για ολες αυτες τις ερωτησεις αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.. calm Περιμενω απαντησεις σας!

Garifalia

Ιδιότητα: Πελάτισσα
Πόλη: Αθήνα

Re: ξηρα και αφυδατωμένα μαλλιά

Δημοσίευσηαπό Μωβ Μελίνα » 04 Απρ 2017 21:33

Καλησπέρα! Κι εγώ έχω το ίδιο θέμα με εσένα (όσο αφορά το ίσιωμα). Σπάνε πολύ γρήγορα στις άκρες και δεν ξέρω τι να κάνω. mmm: Σκέφτομαι να πάρω κάποιο λαδάκι για τα μαλλιά αλλά τα περισσότερα μυρίζουν παράξενα, ενώ εγώ θέλω κάτι που να είναι άοσμο. Πήρα προχθές δύο Γυναικεία αρώματα που μυρίζουν πολύ όμορφα και θέλω να επισκιάζουν τις άλλες μυρωδιές γιατί πραγματικά αξίζουν
Μωβ Μελίνα

Δημοσίευσηαπό Ραπουνζελ » 23 Οκτ 2017 00:14

Εγω για τις ξηρες ακρες κανω συχνα μασκα με ελαιολαδο.Νιωθω οτι με βοηθαει πολυ!
Ραπουνζελ

Πόλη: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό MohicanLover » 12 Νοέμ 2018 23:09

Πιο παλια,πριν τα κανω μοικανα ειχα μακρια και σπαστα,αυτο που λες φριζαραν και πετουσαν. Ειχα παει στη Μαλτσα πριν λιγα χρονιαμε την WorldVentures και ειχαμε μια βδομαδα βροχη,κυκλοφορουσα καπως ετσι.Αυτο το προιον με βοηθησε παρα πολυ
MohicanLover

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για μαλλιά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Site Login